Соляна кімната

Профілактика і лікування часто хворіючих дітей, захворювань органів дихання, горла, носа

 

Як часто доводиться чути від батьків, які віддають дітей у дитячий сад: «Тиждень ходимо в садок, потім два тижні вболіваємо!»

 З початком навчання для школярів починаються стомлення, перевантаження і, на жаль, хвороби ... Чи можна уникнути частих застуд восени і взимку? Як упоратися зі шкільними навантажень? Як зробити стрес від занять мінімальним?

 Перш за все, не треба забувати про літній відпочинок. Саме влітку, ми починаємо готувати організм наших дітей до осінньо-зимового періоду. Влітку ми все інтуїтивно прагнемо до моря, аргументуючи це необхідністю погрітися і подихати свіжим морським повітрям, щоб організм міг зустріти сумовитість осені і гідно протистояти застуди та грипу.

 А чи замислювався хто-небудь з нас чому саме так? Очевидно тому, що всім нам хочеться поєднати приємне з корисним, а отже досягти гармонії душі і тіла.

 Що приємного відпочинку, а тим більше поруч з морем, напевно знає кожний. Кожен знає і те, що це корисно адже нас не зупиняють навіть можливі проблеми, особливо у дітей, пов'язані з акліматизацією. Але ось чому корисно і в чому полягає ця користь, знають далеко не всі.

 Як і не всі знають і пам'ятають про те, що підземні печери Березняків та Солотвино отримали свою популярність на увазі лікувальних властивостей підземного повітря ще тоді, коли багато хто з нинішніх батьків були малими дітьми. У чому ж причина цих властивостей?

 А причина проста. Зважені частинки солі, присутні в морському чи підземному повітрі, статична вологість і температура примор'я або печери, чистять наші легені, подібно до того, як ми чистимо зуби пастою. За допомогою саме цього невидимого оку і, практично, не відчувається людиною соляного аерозолю, з бронхолегеневої системи виводяться всі токсини, алергени та інші речовини, включаючи хвороботворні бактерії і віруси.

 Але що робити, якщо поїздка до моря, в Березняки або Солотвино за тимчасовими або фінансових причин недоступна.

 Медицина замислювалася над цим неодноразово і на щастя наука дозволила наблизити море і соляну печеру до кожного з нас.

 Сьогодні, як ніколи раніше, серед немедикаментозних технологій відновлювальної медицини поширення отримав метод галотерапії (від грецького слова galos - сіль). Метод заснований на лікуванні за допомогою сухого сольового аерозолю (натрію хлориду), який подається до лікувального приміщення за допомогою спеціальної апаратури. 

Щоб не втомлювати читача сухою статистикою або докладним описом технології впливу галотерапії на організм людини, скажу лише, що Ефективність застосування галотерапії для профілактики і лікування захворювань у дітей доведено науково і клінічно. Детальну інформацію про дослідження, про ефективність використання галотерапії з наведеними цифрами, про механізми впливу сухого соляного аерозолю, можна ознайомитися на сайті Галоцентра Віта Бриз.

 Проте залишається фактом те, що в 90% випадків курси галотерапії захищають дітей на 5-7 місяців від ГРВІ та грипу, а решта, близько 10% дітей, легше переносять хворобу і швидше одужують.

 Звичайно, буде невірним, та й помилковим твердження того, що діти, побувавши в соляній печері, перестають хворіти. Ні, вони стають лише більш захищеними від випадкових застуд або вірусів грипу, а їх організм начитає сильніше протистояти хвороботворним подразників. За цим соляна печера не вирішить проблему з захворюваністю Вашої дитини, якщо Ви не будите стежити за тим, щоб дитина не переохолоджувався, за тим в якому середовищі вона живе і т.д.

 Проте абсолютно точно доведено, що відвідування соляної кімнати навіть просто з профілактичною метою (галогігіена) два рази на тиждень в осінньо-весняний період дозволяє значно знизити вірогідність захворювання дітей та підлітків, а також ризик ускладнень в порівнянні з тими хто такий курс не прийняв.

 Після курсу галотерапії (10-15 сеансів) настає зниження захворюваності ГРВІ у дітей в 1,7 і більше разів, в залежності він району проживання, а у дітей, що мають хронічні захворювання горла і носа, рецидиви загострення виникають в 1,5-2 рази рідше.

 Ефективна галотерапія і не тільки в якості профілактичного заходу. Галотерапія показала відмінні результати і при лікуванні гострих респіраторних захворювань (після зниження температури і зменшення інтоксикації), бронхіту, захворювань горла і носа запального характеру, бронхіальної астми (постпріступний період, період ремісії).

 У бронхолегеневій системі дитини, ще в період проходження курсу галотерапії (приблизно після 5-7 сеансу) зменшується набряк, запалення, розріджує і краще відходить мокротиння, знищуються хвороботворні мікроорганізми, поліпшується функція зовнішнього дихання , імунної системи. Підвищується стійкість організму до різних несприятливих дій.

 Виражене поліпшення після курсу галотерапії відзначається навіть при лікуванні хворих на поліноз Виражене поліпшення після курсу галотерапії відзначається при лікуванні хворих на поліноз (алергічний риніт, кон'юнктивіт) та атопічним дерматитом. Підсушуються і зникають підліткові вугри і гнійнички, що несе в собі і досить серйозну емоційне розвантаження для підлітків. Нормалізується емоційний статус. Знижується поріг тривожності. Курси галотерапії показані всім, хто хоче очистити свої дихальні шляхи від забруднень навколишнього середовища і попередити розвиток захворювань.